Apkures sistēma Latvijā ir nepieciešamība. Cietā kurināmā apkures katli būs viena no izdevīgākajām izvēlēm mājas apkurē. Mūsu klimatiskajos apstākļos bez tā nevar iztikt neviena māja. Bet mēs visi vēlamies maksāt pēc iespējas mazāk par apkuri mājās. Uzstādot jaunu vai atjaunojot veco apkures sistēmu, piemērotas apkures sistēmas izvēle kļūst teju par galveno uzdevumu. Tam jābūt pēc iespējas efektīvākam un ekonomiskam, tas ir, jānodrošina pareiza temperatūra mājā, un izlietotās degvielas un sistēmas uzturēšanas izmaksām jābūt pēc iespējas zemākām. Daudzas apkures sistēmas spēj apsildīt māju (katli, kas darbojas ar gāzi un cieto kurināmo, elektroniskās apkures ierīces, krāsnis, kamīni u.c.), tomēr, ja novērtē izmaksas, šāda apkure ir diezgan dārga.

Citā kurināmā apkures katli – vienmēr konkurētspējīgi. Apkure ar cietā kurināmā katliem Latvijā nav zemāka par vadošajām pozīcijām. Tikai tradicionālā malkas krāsns mūsdienās ir aizstāta ar moderniem cietā kurināmā katliem. Izvēloties, kuru no tiem uzstādīt, jāņem vērā degvielas izejvielu cena, siltumspēja un degšanas laiks.

Vēlams, lai degviela katlā degtu pēc iespējas ilgāk, tas ir, lai ar mazu patērētās degvielas daudzumu tiktu saražots pēc iespējas vairāk siltuma. Mūsu cietā kurināmā apkures katli to spēj nodrošināt. Tajos tāds pats degvielas daudzums deg daudz ilgāk nekā citu ražotāju katlos: nepārtraukta malkas dedzināšana var ilgt aptuveni 30 stundas, briketes – apmēram 4 dienas, ogles – apmēram 7 dienas. Tas tika panākts, pateicoties oriģinālajai augšējās sadegšanas sistēmai, kas notiek tikai katla augšējā daļā, 15-20 cm dziļumā, pēc sveces principa. Tieši tāpēc Stropuvas katlu degšanas laika rādītāji ievērojami apsteidz citu ražotāju atbilstošos rādītājus.

Stropuva cietā kurināmā apkures katli apsilda platību no 20 līdz 400 m2.
Protams, kurināmā degšanas ilgums ir atkarīgs arī no tā kvalitātes, āra un iekštelpu temperatūras, ēkas termiskās pretestības, izvēlētā katla jaudas (Stropuvas cietā kurināmā katlu jauda ir 7 kW, 10 kW, 20 kW, 40 kW), uzstādīšana un apkope. Stropuvas speciālisti meklē veidus, kā vēl vairāk palielināt apkures katlu efektivitāti. Sākot ar šo gadu, tie piedāvā elektronisku ierīci, kas kontrolē degšanu: precīza automatizēta degšanas procesa kontrole katlā var dubultot kurināmā sadegšanas laiku, kas nozīmē degvielas izejvielu taupīšanu.

Vēl viens jaunums, kas ļauj pagarināt kurināmā degšanas laiku, ir tas, ka jebkuram Stropuvas katlam papildus tiek pieslēgts koksnes granulu deglis, kas pilnībā automatizē aizdegšanās procesu. Ņemot vērā granulu tvertnes tilpumu, degšanas laiks var būt tik garš, ka jūs pat aizmirstat, ka māju apsilda ar cieto kurināmo. Turklāt jums būs iespēja izlemt, ar kādu degvielu (granulām vai citu) sildīt savu māju: izvēloties lētāku kurināmā veidu, jūs vēl vairāk samazināsiet apkures izmaksas. Turklāt, lai pieslēgtu granulu degli esošam apkures katlam, visbiežāk nav nepieciešams veikt nekādas izmaiņas esošajā apkures sistēmā.

Apskatiet mūsu piedāvātos apkures katlus

Cietā kurināmā apkures katli- galvenās priekšrocības

  • Degšana notiek no augšas uz leju. Tas mums nav ierasts veids. Degšana katlā notiek tikai augšējā daļā (15-20 cm).
  • Degšana notiek ļoti lēni.
  • Viena degvielas uzpildes deva sadedzina no 30 stundām līdz 7 dienām. Tas ir atkarīgs no ēkas siltuma īpašībām, pareizas degvielas iekraušanas, sistēmas uzstādīšanas profesionalitātes, pašas degvielas.
  • Degviela pilnībā sadeg un šī iemesla dēļ tiek ietaupīta.
  • Katla tīrīšana ir vienkārša. Pietiek iztīrīt pelnus tikai dažas reizes mēnesī. Cietā kurināmā katli atšķiras ar to, ka sienas nav jātīra vispār. Piesārņojums nokrīt pats no sevis. Pārējās katla daļas ir viegli tīrāmas.
  • Pieejams plašs katlu jaudas diapazons – no 7 kW līdz 40 kW.
  • Piesātinošo devu var sajaukt. Malku var jaukt ar zāģu skaidām, skaidām, briketēm, citu skaldītu koku. Tas ir ērti un daudzpusīgi.
  • Katls ir droši aizsargāts pret pārkaršanu (īpaši svarīgi pēkšņas strāvas padeves pārtraukuma gadījumā). To nodrošina pati katla konstrukcija. Tā kā deg tikai augšējā degvielas uzpildes devas daļa, cirkulācijas rezultātā gaisa ieplūdes-izplūdes vārsts cieši aizveras.
  • Cietā kurināmā katls ir diezgan kompakts un ērts. Katla augstums sasniedz 2,12 m, bet katlu telpā tas aizņem maz vietas. Ja vietas nepietiek, varat izmantot saīsinātu versiju.
  • Ērti iepildīt degvielu.

Stropuva cietā kurināmā katli tiek nepārtraukti pilnveidoti, lai patērētājs tos atzītu par labākajiem, kas atbilst visaugstākajām kvalitātes prasībām. Galvenais uzņēmuma produkcijas kvalitātes apliecinājums ir pastāvīgie klienti.

“Stropuvas” darbinieki var uzstādīt katlu, regulēt, iemācīt to lietot un veikt ātro garantijas un pēcgarantijas servisu. Neviens klients nepaliks bez palīdzības neatkarīgi no tā, kur viņš atrodas.