INOVĀCIJA APKURES KATLU TIRGŪ

2000.gads – lietuviešu inženieris Edmundas Strupaitis (Edmundas Štrupaitis) izgudroja un patentēja inovatīvu cietā kurināmā degšanas shēmu, kas darbojas pēc „no augšas uz leju” degšanas principa. Šis degšanas princips ļauj iegūt augstu siltumatdevi un maksimāli paildzināt iespējamo degšanas laiku – cietais kurināmais (koksne, akmeņogles u.c.) šajos apkures katlos tiek ievietots desmitiem reižu retāk kā parastajos cietā kurināmā katlos, ļaujot ievērojami ietaupīt gan laika, gan kurināmā materiāla resursus. Izmantojot inovatīvo apkures sistēmas principu, tika radīti jaunas paaudzes apkures katli, kuri nu jau ieņem vienu no augstākajām pozīcijām cietā kurināmā apkures katlu tirgū Baltijas valstīs, Krievijā, Ukrainā un Polijā.

RAŽOŠANA

Stropuva cietā kurināmā katlus kopš 2002.gada ražo Lietuvas uzņēmums “Stropuva ir Ko”. Rūpnīcā “Stropuva ir Ko” tiek nodarbināti augsti kvalificēti inženieri, metinātāji, atslēdznieki un citi speciālisti, kuri strādā ar Stropuva cietā kurināmā apkures katlu ražošanu un turpmāku uzlabošanu. Visi produkti atbilst Eiropas Savienības likumdošanā noteiktajām drošības un ekoloģiskās prasībām.

Visiem Stropuva cietā kurināmā apkures katliem ir garantijas periods, tehniskās apkopes pakalpojumi garantijas un pēcgarantijas periodā un tiek nodrošinātas papildu daļas. Jāatzīmē, ka Stropuva rūpnīca nodrošina garantijas servisu visā Latvijas teritorijā tikai iegādājoties apkures katlus pie SIA “Intra Serviss” – vienīgā oficiālā Stropuva pārstāvja Latvijā.  

STROPUVA APKURES KATLI – PASAULĒ NOVĒRTĒTI

2005. gadā Stropuva apkures katli saņēma Eiropas kvalitātes sertifikātu CE, kas apliecina šo katlu drošību, kvalitāti un ražošanas kultūru. Pēc šī sertifikāta saņemšanas Stropuva apkures katli gūst aizvien lielāku popularitāti citās valstīs.

2008. gadā Lietuvā rīkotajā konkursā “Labākais gada produkts” Stropuva cietā kurināmā katls saņēma zelta medaļu kā konkurētspējīgākais augstākās kvalitātes produkts. Statistika liecina, ka Lietuvā nu jau katrs ceturtais uzstādītais apkures katls ir Stropuva cietā kurināmā apkures katls, turklāt šī inovatīvā tehnoloģija tiek pārstāvēta jau 20 pasaules valstīs un šis skaits turpina augt, nodrošinot šo katlu lietotājiem ekonomiju un ērtu ekspluatāciju.

PRIEKŠROCĪBAS

Ar šo izgudrojumu tika pilnībā mainīts mūsu ierastais stereotips par cietā kurināmā apkures katliem – ogļu putekļos nokvēpuša kurinātāja figūra vai melnu dūmu stabs no skursteņa un pelnu mākonis, tīrot kurtuvi, nu var palikt pagātnē. Stropuva cietā kurināmā apkures katli ērtību ziņā konkurē ar gāzes apkures katliem, turklāt to ekspluatācija ir daudz izdevīgāka un tie ir pieejami ikvienā Latvijas vietā. Stropuva patentētā ilgās degšanas tehnoloģija ļauj nodrošināt ap 90% efektivitātes koeficientu, turklāt pietiks piepildīt kurtuvi ar malku vienu reizi, lai māja tiktu apsildīta līdz pat 30 stundām, bet izmantojot ogles, degšanas process notiks līdz pat 7 diennaktīm.

Ar tādām priekšrocībām kā iepriekš nepieredzētu degšanas ilgumu ar vienu cietā kurināmā ievietošanas reizi, konstrukcijas un ekspluatācijas vienkāršību, kā arī nepārspējamu efektivitāti, ietaupot gan laika, gan materiālu resursus, Stropuva apkures katli ātri gūst atzinību to lietotāju vidū un ieņem aizvien lielāku tirgus daļu apkures katlu tirgū.